POI pro děti

POI PRO DĚTI…

Rádi dětem POI POI představujeme jako pradávné umění ze země, kde se natáčel Pán prstenů. Tím ale atraktivita pozadí poi spinningu nekončí. Jeho vlastní historie a kořeny jsou plné dávných legend o statečných válečnících a půvabných maorských princeznách.

wood-289005_1280

Na našich veřejných tréninzích a workshopech jsou  „u poiek“ vždy první právě děti. Nemají zábrany z pocitu „že by vypadaly blbě“ a naplno se vrhají do zkoušení. Děvčata jsou fascinována ženskostí a charakterem tance, a v případě, že jim půjčíme i LED poi (světelné POI), jsou z nich skutečné světlené víly. Kluci bez okolků zkouší „jakže se to ty poi používaly jako zbraně“ a nadšeně poslouchají o druhé tváři poi – bojovém tanci.

Pro děti máme na tréninku mnoho her, které je postupně provedou celým základem geometrie a držení těla, dýchaní i koordinace pohybů. Na akcích společně vyrábíme barevné dětské poi, které si následně odnáší domů, anebo si je mohou rovnou vyrobit za „pár kaček“ i doma. Pro nově příchozí máme i trénikové vybavení zdarma.

DETI

POI a rozvoj dítěte – trocha POI JÓGY

Z hlediska pohybové aktivity je POI  spinning pro děti takřka ideální aktivitou. Proč?

Každé dítě si chce hrát a objevovat a právě v tom leží podstata POI spinningu. Na první pohled prosté a jednoduché nástroje – dva míčky či sáčky na provázku – se stávají zdrojem nejen zábavy, ale prostředkem ke kreativnímu vyžití. Oproti „tvrdým“ bojovým sportům nedochází k poškozování kloubů ani páteře, přetěžování organismu, ale napak se rozvíjí přirozené spektrum pohybů.

Vlastní tréninky s POI doplňujeme prvky jógy, moderního tance  a balanční akrobacie, aby se pohybové dovednosti budoucího tanečníka ještě více rozšířily.

Vytvořili jsme komplexní metodiku založenou na pochopení geometrie, rovnovážných bodech a rovinách těla, kterému říkáme POI YOGA. Osobně bychom řekli, že čím je jóga pro tělo, tím jsou POI pro mozek.

POI cvičení se snažíme co nejvíce realizovat venku, v přírodě. V létě trénujeme v parcích, nejvíce na pražské Kampě, Petříně, Stromovce a Letné. Svobodný pohyb patří pod širé nebe na čerstvý vzduch. Pokročilé připravujeme na vystoupení a choreografie i v tanečních sálech vybavených zrcadly.

Výhody POI

Dalo by se říct – chcete mít tvořivé, obratné, spokojené a živé dítě se zájmem o okolí? Naučte ho POI. Děti si často nemohou vybrat, který sport je pro ně ten ideální. POI spinning nabízí právě takovou volnost. Vlastní geometrické a trikové pohyby s poi poi doprovází volný a individuální pohybový projev. Učíme a rozvíjíme proto jak prvky pohybů z bojových umění, moderního tance, tak i lehké akrobacie a jógy. Je na dítěti samotném, kterým směrem se bude chtít vyvíjet, respektujeme jeho individualitu.

Z hlediska tělesného rozvoje je nedílnou sučástí strečink, rozvoj obratnosti a orientace v prostoru formou her, společných cvičení.

Po stránce duševních a mentálních schopností je poi spining skutečnou gymnastikou pro mozek. POI plně rozvíjí spolupráci levé a pravé poloviny mozku, laterální (neortodoxní) myšlení a koncentraci. Používá se s úspěchem v podpoře léčby poruch koncentrace i při lehčích stavech deprese. Velice hezké výsledky se ukazují i při práci s hyperkativními dětmi.

Ve spojení s hudbou plně uvolňuje tvořivý potenciál našeho pohybu a rozvíjí neuromotorickou paměť.

A při tom všem…navíc

DÍTĚ

UMĚNÍ POI JE KRÁSNÉ…SVĚTELNÉ POI

Poi spinning má mnoho forem a právě dokonlým vizuálním rozšířením tance je použití světelných poi – LED POI. Pokročilejším dětem poskytujeme vybavení či zařizujeme nákup vlastního. Díky sehraným choreografiím vzniká skutečně kouzelné spojení pohybového divadla a světlené show, ze kterého oči přecházejí.

fireshow, firepoi, skupina ZAPOI - Vojta Stolbenko, Pavel Digrin, Lucie Èernochová, Michael Bartizal, Praha, 7.4.2015, oheò,

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE – ŽÁDNÝ OHEŇ!

Ano, nejznámější podobou poi spinningu je jeho zařazení do fireshow a forma stance s hořícícmi poi. I my jej děláme, i my jsme mu propadli. Ale v žádném případě se u nás dítě do kontaktu či k manipulaci s fire poi při tréninku ani při show nedostane. Tato varianta je u nás přístupná pouze hodně pokročilým žákům nad 18 let (nad 15 let věku pouze s výslovným svolením rodičů a pod dozorem jejich zástupce) a po profesionálním školení bezpečnosti. Přímo se vyhrazujeme proti nezodpovědnému nakádání s ohněm či zkoušení hořlavin a zapálených poi bez důkladné přípravy a plné informovanosti o druzích a charkteru paliv, tím spíše bezpečnostních pravidel zacházení!
Výuku dětí zajišťují lektoři s praxí práce s dětmi. Součástí programů pro děti je i výroba vlastních barevných POI!