„13 důvodů proč cvičit jógu s poi“

HLF__DSC9647Hlavní princip cviků jógy

Když cvičíme tzv. ásany.nebo protahovací cviky jógy, vždy stlačujeme nějakou část svého těla.  Nemůže do ní proudit krev. Vytrváme ve výdrži 10 až 20 vteřin.

Poté tělo reaguje zvýšenou činností a pokouší se do stlačeného odkrveného orgánu krev zpět dostat!

My po chvilce  pozici nebo-li ásanu uvolníme a  čerstvá okysličená krev proteče příslušným orgánem. Prokrví ho, prolije. A odplaví se toxiny, které denně dýcháme, pijeme, jíme. Vylučují se z těla i nánosy a usazeniny, jako například soli, lepek, hleny i jiné.

Vyhýbat se stresu je v současné době obtížné. Musíme se s ním naučit žít.

STRES A JÓGA

Žijeme neustále s tělem napjatým na 85 procent. Měli bychom mít napětí cca 26 až 35 procent. Vše uvnitř našeho organismu je ve stresu. Nejen všechny orgány, ale i voda. Skládáme se z 65 procent vody, i ta nám uvnitř tuhne.

Je v napětí –  ze stresu.

Stres by měl být pro nás dobrý. Už před milióny let zajišťovala stresová reakce těla přežití. Pokud došlo k nebezpečí, napjaly se svaly, zkrátil dech, zrychlilo srdce a zbystřily smysly. Odehrálo se a dodnes odehrává přes sto biochemických reakcí v těle. Člověk poté volil “útok nebo útěk”. Díky útoku nebo útěku se vše poté vrátilo na své místo v těle. Dostavil se útlum veškerých funkcí, člověk si vyhledal poklidné místo, kde si odpočinul. Zregeneroval.

Dnes nemůžeme zabíjet, často ani utíkat, ba ani sprostě si zanadávat, bouchnout dveřmi, odejít. Ovšem oněch sto a více biochemických činností se uvnitř nás odehraje.

Ovšem zůstane to na svém místě, připravené stále k boji či útěku. Napjaté svaly, povrchní dýchání, bušení srdce, krev odtekla do orgánů ve zvýšené míře. Ony stovky biochemických reakcí v těle se také nevrátily do normálu. Nezabili jsme, ani neprchli.

Jóga učí tělo uvolnit se. Vrátit organismus do rovnováhy. Uvolnit organismus, uvolnit a rozvolnit tím i mysl. Základem jógy je dýchání. Tisíce let se v józe jenom dýchalo a pracovalo s energiemi. Pohyb je v józe pouhých pár set let.

O HARMONII A VYPLAVOVÁNÍ HORMONŮ DOBRÉ NÁLADY, ŠTĚSTÍ

Nyní pohyb potřebujeme nejvíce. Nahrazuje nám tisíciletou manuální a těžkou práci, kterou máme zakódovanou v našem pramozku. Pohyb potřebujeme, abychom harmonizovali tělo. Pohybem se tvoří hormony štěstí.

Potřebujeme pohyb, abychom měli dobrou náladu.K uvolnění je dech. S ním i ladí cviky jógy.

Každý se naučí protahovat v souladu s hlubokými výdechy. Vyvažuje se organismus. Jóga naučí nejen uvolňovat tělo, uvolňovat napjaté svaly, ale i tekutiny v těle. Jóga má zázračný účinek na bolavá záda. Záda bolí ze stresu. Jóga navede každého k pomoci bolavým zádům a k rozvolnění vystresované mysli. Kdo cvičí jógu, stane se sám sobě léčitelem. I ortopédem. Jak?

Hlavním principem jógy je naučit se zvnitřňovat. Vcházet do svého těla, rozumět mu, vědět a vnímat, co mu chybí, mít ho rád.

Poté už každý dokáže být sám sobě léčitelem.

V KOLIKA LETECH CVIČIT JÓGU

Slovo jóga pochází ze sanskrtu a znamená „sjednocení“ nebo „spojení“, a to spojení našeho fyzického těla a naší psychiky.

Vzniká harmonie. Námaha bez tělesné rovnováhy dělá více škody než užitku. Což dneska bohužel vzniká u mnoha sportů. Všechno sportování je zaměřeno na cíle, výkony, výsledky. Jako celý náš život. Být nejlepší, nejúspěšnější, dokonalý.

To jóga nezná, nemá žádné cíle. Má jen principy.

Proto je jóga celoživotní Cestou. Je dosti času do našich sta let, kdy se jóga může cvičit!!!

DSC_0079

JÓGA A POI, MYSL A TĚLO

Kombinací jógy s poi  se neustále tělo vyvažuje.. Po soustředění při cvičení  poi  se o to více uvolňuje v józe.  A naopak.

Vyrovnávají se obě hemisféry. Logická i kreativní. Vyrovnává se vnitřní Muž i vnitřní Žena. Centruje se tělo.

Probudí se skryté neuvěřitelné možnosti našeho mozku, mysli.

JÓGA A BOLAVÁ ZÁDA

Nejčastěji začínají lidé cvičit jógu kvůli bolestem zad. Nikdo a nic jim nepomohlo. Zkusí jógu. Po čase každému bolesti zmizí, začnou i dobře spát, lépe snášejí stres z práce i ze života, kdy jedeme na nejlepší výkon a splátky. Na termíny. Při spojení jógy s poi se o to více a rychleji regenerují naše poničené tělesné schránky.

DVĚ CVIČENÍ, DVOJNÁSOBNÝ UŽITEK PRO TĚLO

Každý procítí, že pomocí poi i jógy se propojuje se svým tělem a že tělo je jenom prostředek ke zklidnění, regeneraci. Není cílem.

Jde jen o to cvičit. Každý pak zažije dvojnásobné uvolnění a zároveň dvojnásobný příliv energie.

Zažije ono jing jang. Poi a jóga. Jing a jang.

Každý se naučí pohybovat s lehkostí a s nadhledem nejen při této kombinaci poi a jógy, ale i v životě. Kontrolovat svou mysl i tělo.

13 DŮVODŮ PROČ CVIČIT SPOLEČNĚ JÓGU I POI

Kombinací poi a cvičením jógy vzniká dokonalá celistvost. Harmonie.

Shrnutí pro vás:

  – Jóga pomáhá od bolesti zad více než jakékoliv jiné cvičení i činnosti. My jsme objevili, že v kombinaci s poi pomáhá rychleji a účinněji!

– Jógu cvičí málo lidí. Kombinovat jógu a poi neumí zatím nikdo, budete první.

– Budete uvolňovat stres nejúčinnějším způsobem. Budete totiž střídat cvičení jógy s poikováním..

– Budete umět nové dechové techniky, o kterých jste netušili, že existují. Dech je při cvičení jógy nejdůležitější.

– Při výdechu z těla odchází vše negativní. Negativní napětí i emoce.

– Při cvičení poi naberete vše pozitivní do mysli i těla.

Při józe se zbavíte všeho nepěkného.

- Velmi rychle si vyvoláte příliv energie v kombinaci poi a jógy, ba naučíte se ji udržovat stále. Po celý den.

– Rovnováha vám vydrží do oněch sta let. Tak dlouho budete zajisté cvičit, když spojíte poikování a cviky jógy.

Nebudete potřebovat hůl na vyvažování těla. Ani léky na vyvažování mysli.

- Lepší kondici procítíte nejen při tomto cvičení, ale i v práci, v běžném životě.

– Naučíte se lépe soustředit. A déle. Běžně člověk vydrží soustředění cca deset minut. Vrcholem udržení pozornosti je věk 11 let, kdy udržíme pozornost dvacet minut.

– Začnete hubnout.

– Větší flexibilita vás bude provázet v každé činnosti.

Vy totiž dosáhnete na Zem, díky józe a do Nebe díky poi.

- Toto kombinované cvičení má vliv i na pohlavní orgány, větší plodnost, neboť léčí pánev. Pánev máme ze sedavého způsobu života chronicky překrvenou, ovlivňuje i další orgány. Poi a jóga ji uvolní. Zharmonizují, vyváží. Tím se vyváží i celé tělo.

– Mnohonásobným způsobem se vyplavují hormony dobré nálady, známé též pod názvem hormony štěstí.

Lze cvičit i s dětmi, k tomu více další materiál.

Lze cvičit až do sta let i déle.

Kdo cvičí jógu, se tohoto věku dožije, a v kombinaci s poi, je to více než jisté..

Každým cvičením jógy i poi se tělo zbavuje emočních nánosů, mizí úzkosti, strachy, pocity viny, zloba, ukřivděná zloba. Smutek.

 

DSC_0060